n.klosНаталія Клос

ЕКСПЕРТКА
 
Має 17 років роботи у сфері фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, експертка МАГАТЕ з питань культури захищеності. Координатор Ініціативи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення». Голова Робочої групи No ІІІ Сприяння розвитку навчання у сфері фізичної ядерної безпеки Міжнародної освітньої мережі у сфері фізичної ядерної безпеки (INSEN) МАГАТЕ. Директорка з регіонального співробітництва та розвитку WiN Ukraine (на волонтерських засадах).
Досягнення:
Ініціювала відкриття з 2019 року магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік та контроль ядерних матеріалів» на базі спеціальності «Атомна енергетика» в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».
Інтерв’ю в бюлетені МАГАТЕ: https://www.iaea.org/bulletin/nuclear-security/encouraging-women-to-take-a-stronger-role-in-nuclear-security
На сьогодні займає посаду головного спеціаліста відділу захисту критичної інфраструктури та ядерної безпеки Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства внутрішніх справ України.
Освіта:
Бухгалтер-економіст промислових підприємств (1997 р., Львівський обласний навчальний центр Міністерства статистики України), економіст (2002 р., Національний університет ім. І. Франка), магістр державного управління (2004 р., Львівський національний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України), магістр, атомна енергетика (2020 р. НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»).
Стажування у Центрі ядерного нерозповсюдження ім. Дж. Мартіна Монтерейського інституту міжнародного навчання (2010, м. Монтерей, штат Каліфорнія, США).